Vyberte stranu

BÝVAJTE PRIAMO V SRDCI KOŠÍC
V REZIDENCII BAŠTOVÁ

Ponuka bytov na predaj je v Košiciach naozaj veľká, ale nikto Vám neponúkne kus histórie spojenej s prvkami modernej doby. Tieto budovy slúžili od konca 19. storočia ako sídlo vojenského súdu a väznice. Dnes vám vďaka neúnavnej snahe developera, ktorý uchoval pôvodnú konštrukciu budovy, ponúkame nadrozmerné staromestské byty v samom centre mesta Košíc, len 200 metrov od Hlavnej ulice.

Videoprehiadka

Centrum mesta

Byty 118m² - 147m²

Vlastná dispozícia

Parkovacie miesto

Nový výťah

Podlahové kúrenie

Fotogaléria

Pôdorys bytov

Cena:

BYT B6/3

270 648€

BYT B8/3

255 528€

 

BYT B14/8

231 336€

BYT B14/12

335 664€

 

Popis

Rezidencia Baštová je jeden z mála, ak nie jediný typ developerského projektu v Starom meste, pri ktorom boli zachované pôvodné tehlové konštrukcie v celom objekte. Tým dostáva tento typ bývania ešte hlbší zmysel, pretože je v ňom uchovaná aj časť histórie. Budova slúžila koncom 19.storočia ako vojenský súd či väznica a bola súčasťou mestského opevnenia. Dnes chytila táto historická budova druhý dych a ponúka ľudom luxusné bývanie v úplnom centre Košíc, len 200 metrov od Hlavnej ulice. Rezidencia stojí na rohu ulíc Zbrojničná a Baštová, odkiaľ je priamy vstup do vnútorného dvora rezidencie.

V rámci rekonštrukcie sa developer snažil zachovať čo najviac pôvodných konštrukcií, no čas sa nedá spomaliť a niektoré nosné trámy bolo potrebné vymeniť. Celému objektu boli pridané moderné prvky, ktoré by dnešná doba mala spĺňať a preto bola vymenená strecha a takisto aj strešná okná. Byty sú od toho momentu bezpečnejšie ako kedykoľvek predtým a vzhľadom na použité materiály je ich životnosť ešte dlhšia a svojím prevedením spĺňajú parametre novostavby. V ponuke nám však ostali už len posledné 4 podkrovné byty, ktoré však ponúkajú luxusnú podlahovú plochu s vysokými 4,5 metrovými stropmi.

Výhodou týchto bytov je ich výmera, pri ktorej bude šťastím bez seba každý projektant. Nakoľko sú byty momentálne otvorené bez jedinej priečky, dispozíciu si navrhujete a prispôsobujete samy podľa vašich kritérií. Výmery od 118 – 147 metrov sú preto nádherné pre vašu následnú realizáciu. Predstavte si 4 izbový byt s priestrannými izbami, prepojenú kuchyňu s obývačkou a nad vašou hlavou 4,5 metrov vysoký strop. Navyše všetky byty majú východnú a západnú orientáciu, čo vášmu bytu dodá potrebnú energiu a sviežosť. 

Priamo vo dvore máte k dispozícií mnoho parkovacích miest, ku ktorým sa dostanú len majitelia bytov cez rampu pri vstupe do dvora. Výhodou bývania v týchto bytoch je potrebné súkromie, ktoré je zabezpečené privátnym výťahom priamo pred vstup do vášho bytu. Ak by ste počas dňa dostali chuť na kávu či dobré jedlo, stačí prejsť pár metrov a naša pýcha Hlavná ulica vám razom ponúkne svoje možnosti, či iné kultúrne vyžitie. V týchto bytoch máte záruku komfortného bývania v samom centre mesta. Podľa údajov od pamiatkového úradu sa najbližšie obdobie nič podobné v blízkom okolí Starého mesta stavať nebude.

Všetky byty sa predávajú v štádiu holobyt: 

  • rozmiestnenie priečok podľa vlastných požiadaviek
  • rozvod vody, odpadu, elektriny, kúrenia
  • plynomer, elektromer, merač spotreby vody
  • podlahové kúrenie
  • kondenzačný plynový kotol so zásobníkom na vodu zn. Wiessmann
  • plastové okná vo vikieroch a strešné eurookná
  • protipožiarne drevené vstupné dvere
  • biele zásuvky a vypínače
  • omietka a podkladová vrstva bielej farby
  • domáci telefón, poštová schránka, zvonček