Vyberte stranu

NA PREDAJ CHALUPA 
V MESTE MEDZEV – GRUNT

Ak túžite po tichu uprostred prírody, kde pokoj je na dennom poriadku, tak rozhodne tento domček bude pre vás ako stvorený.

Nachádza sa v krásnom mestečku v Medzeve, ktoré je vzdialené len 30km od Košíc. 

Videoprehiadka

pozemok 627m²

tichá časť mesta

pôvodný stav

všetky IS

úžit. plocha 70m²

kachľové pece

Fotogaléria

Pôdorys

Cena:

PREDANÉ

Popis

Na tomto mieste akoby zastal čas. Pôvodná časť mesta Medzev, ktorú ľudia poznajú pod názvom Grunt, má v sebe niečo neuveriteľné. Hovorím hlavne o pocite, ktorý vo vás táto časť vyvolá. Akoby ste sa vrátili niekoľko desiatok rokov dozadu, kde čas nehral úlohu a ľudia si pomáhali. Takto to majú aj na Grunte, pôvodné domy z minulého tisícročia, v niektorých žijú ešte ich pôvodní majitelia. Každý každého pozná a navzájom si pomáha, ako sa len dá. Naprieč celým Gruntom preteká potôčik, z každej strany lesy, ktoré dodávajú tomuto miestu ešte väčšie čaro. 

Práve tu vám ponúkam pôvodný rodinný dom, v ktorom kedysi vyrastala až 5 členná rodina. Dnes by tento dom už mohol poslúžiť skôr ako chalupa či víkendové sídlo, vzhľadom na tichú lokalitu a samotnú dispozíciu domu. Medzev sa nachádza len 30km od Košíc, čo je ideálna vzdialenosť pre niekoho, kto po náročnom týždni potrebuje vypnúť od mestského ruchu a nachvíľu zastaviť čas. Dom stojí na pozemku s rozlohou 627m² a väčšina pozemku je rovinatá, hlavne zastavaná čas pozemku. Zadná časť pozemku, ako je to na Grunte zvykom, je svahovitá.

Samotný dom je vzhľadom na svoj vek, približne 120rokov, vo veľmi dobrej kondícií. Aktuálne je v stave, ktorý je možné po zútulnení okamžite obývať. Nie sú potrebné nevyhnutné opravy, či búracie práce. Dokonca predná časť domu prešla prestavbou pred 50 rokmi, čo je vidieť na krásne zachovalých parketách. Vo zvyšných častiach domu nájdete na zemi položené pôvodné drevené podlahy. Z pohľadu dispozície je domu 2 izbový, s presvetlenou kuchyňou, cez ktorú sa dostanete do kúpeľne a komory. Táto časť domu, ktorá bola celý čas obývaná, má úžitkovú výmeru 70m²

Ak sa vám máli jeho výmera a počet izieb, je možné prednú izbu rozdeliť na polovicu. Dovoľuje vám to výmera tejto izby, ktorá je až 30m². Z tohto veľkého priestoru viete vytvoriť plnohodnotné 2 menšie spálne. Navyše, zadná časť domu ponúka prístavbu, ktorá slúžila ako úložný priestor. Túto časť domu, vie šikovný stavbár prepojiť s pôvodnou časťou domu a tak získať miestnosť navyše. Treba mať len chuť a nápady. Samotné mesto má všetko, čo k životu potrebujete. Poštu, potraviny, autobusovú dostupnosť do Košíc, banku, lekáreň, takže vaše nerušené víkendy budú na tomto mieste ešte bezstarostnejšie.